Jak poprawnie wykonać naturalny peeling do twarzy?
Oczyszczanie twarzy to jeden z ważniejszych codziennych rytuałów, który odpowiednio stosowany pozwala zachować zdrowy wygląd skóry, poprawiając jej ukrwienie oraz wzmacniać odżywcze działanie stosowanych kosmetyków. Jaki naturalny peeling do twarzy wybrać? Jak często go stosować?
Dlaczego warto wykonywać peeling do twarzy?
Naturalny peeling do twarzy ma za zadanie usunąć z powierzchni skóry martwe komórki naskórka. Może być wykonywany w warunkach domowych, lub jako zabieg specjalistyczny u kosmetyczki. Kolejną zaletą jego stosowania jest pobudzenie mikrokrążenia i zwiększenia produkcji ilości włókien kolagenowych i elastynowych — odpowiadających za zachowanie gładkości i elastyczności skóry.
Dzięki regularnemu stosowaniu naturalnego peelingu do twarzy cera staje się promienna, nabiera ładniejszego kolorytu, a aplikowane po nim kosmetyki przenikają głębiej, mocniej odżywiając skórę.
Co powinien mieć w składzie dobrej klasy naturalny peeling do twarzy?
Biorąc pod uwagę właściwości złuszczające pochodzenia organicznego, w naturalnym peelingu do twarzy zbawienny wpływ na naszą skórę będą miały cząsteczki pochodzenia wulkanicznego oraz kuleczki wosku ryżowego. To one odpowiadają za pochłanianie nadmiaru sebum, jednocześnie złuszczając i odżywiając skórę. W połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty, naturalnymi olejami wspierają płaszcz hydrolipidowy.
Zaletą systematycznego stosowania naturalnego peelingu do twarzy jest zmniejszenie prawdopodobieństwa rozwoju bakterii, wywołanego niedoczyszczonymi porami, w których mogą powstać stany zapalne, zaskórniki. Dlatego dla uzupełnienia codziennej higieny skóry twarzy, chcąc dodać tkankom wigoru, usprawnić mikrokrążenie krwi, limfy, należy okresowo głęboko oczyszczać skórę, najlepiej raz w tygodniu przy cerze normalnej, a dwa razy w tygodniu, gdy mamy cerę tłustą. Po jego spłukaniu należy nałożyć odpowiedni krem dostosowany do potrzeb skóry.