25 stycznia 2023 By admin

Hokery z drewna. Zastosowanie

Drewno we współczesnych aranżacjach wnętrz ma swoje stałe miejsce. Wplatanie go w architekturę przynosi niezwykłe efekty wizualne. Kolorystyka drewna i jego struktura odnosi się do bogatych zasobów środowiska naturalnego, z którego czerpiemy wiele inspiracji. Jest to nawiązanie do wszechobecnej przyrody, której zawdzięczamy sporo. Dlatego poza oczywistym przeznaczeniem drewna, zaczęto też ukazywać je w nowych odsłonach. Najbardziej drewno kojarzy się z konstrukcją mebli i podłóg. 

Obecnie może być także elementem dekoracyjnym ścian oraz budulcem dodatków. Drewno jest nieodłącznym surowcem w stylu industrialnym, który słynie z zamiłowania do zasobów środowiskowych. Połączenie drewna z metalem staje się wyjątkowym zestawem wpływającym na design danego pomieszczenia. Ta prostota jaka bije z drewna jest jego największą ozdobą. Szczególnie jeśli nie jest obrobione lecz prezentuje się w swojej prawdziwej, naturalnej postaci. Wówczas można dostrzec wszelkie niedoskonałości, słoje, sęki, które sprawiają, że zaczynamy zdawać sobie sprawę czym jest cud natury.

Hokery z drewna w stylu industrialnym

Drewniane hokery cechują się minimalizmem, ale potrafią znacząco ożywić wizerunek danego wnętrza. Będą doskonałym uzupełnieniem industrialnej kuchni. Zestawiając je z wysokim blatem lub wyspą można uzyskać znakomite efekty wizualne. Hokery bez oparcia można schować pod blatem, jeśli się  z nich nie korzysta. To odkrywa dostępną przestrzeń.  Drewniane hokery to także duża wygoda podczas czynności czyszczących. Plamy jakie powstaną na powierzchni krzeseł łatwo jest usunąć. Dlatego taka opcja jest korzystniejsza niż wybór hokerów tapicerowanych. 

Hokery są alternatywą dla tradycyjnych krzeseł. Pozwalają na uzyskanie nietuzinkowego oblicza kuchni lub salonu, w którym zostaną ulokowane. Drewniane hokery wzbogacone metalowymi elementami konstrukcyjnymi będą znakomicie się prezentować we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym klimacie. Hokery mogą być dodatkowo wyposażone w podnóżek, co zapewnia jeszcze większy komfort podczas użytkowania.