OJCOWIE NA START 2015 :: RELACJA Z WYDARZENIA

OJCOWIE NA START 2015

Rowerowe szaleństwo – „Ojcowie na start”

g-159Wspaniała impreza za nami – rodzinny wyścig rowerowy „Ojcowie na start” przyciągnął tłumy. W wyścigu wzięło udział ponad 600 osób. – W ubiegłym roku było nas ponad 400. To cieszy, że rodziny coraz liczniej i chętniej biorą udział w takich imprezach – mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia  „Na Fali”  – rodzice dzieci uczących się w żeńskiej szkole Promienie z Nadarzyna oraz w męskiej szkole Azymut w Pruszkowie.

himg_9770Tyle ile wystartowało zawodników – dużych i małych – tyle też ukończyło wyścig, a wszystkie dzieci otrzymały medale i nagrody. Trasa była nieco trudniejsza niż w ubiegłym roku, ale równie ciekawa i piękna – ścieżkami Lasu Młochowskiego. Widok szczęśliwych dzieci dojeżdżających do mety i nie mniej szczęśliwych, choć jeszcze bardziej dumnych ojców można było obserwować przez niemal godzinę gdy rowerzyści zjeżdżali z trasy.

Fenomenem jest wspaniała rodzinna atmosfera i chęć zwycięstwa, które postrzegane jest głównie tak, że zwyciężają wszyscy, którzy startują i pokonują wraz ze swoimi pociechami trasę ćwicząc się przy tym w rywalizacji, cierpliwości i współpracy w drużynie.

himg_9635- Pogoda dopisała, radość dzieci wielka – mówi jeden z uczestników. Na stadionie w Nadarzynie, skąd startował wyścig „Ojcowie na start” odbywał się także piknik rodzinny i bardzo ciekawa dyskusja o wychowaniu przez sport.

Zawody „Ojcowie na start” odbywały się po raz siódmy. Po raz drugi w Nadarzynie. Wszyscy mogą być dumni z przejechania  trasy, zmagania się na niej i pokonywania własnych słabości, zwłaszcza gdy się ma zaledwie kilka lat.

W tych zawodach każdy jest zwycięzcą, każdy kto podejmuje wysiłek budowania relacji z dzieckiem także poprzez takie wspólne rodzinne zawody rowerowe.

g-154Cel jaki pozostawili sobie organizatorzy został osiągnięty – coraz więcej rodziców angażuje się w wychowanie dzieci poprzez aktywne spędzanie z nimi czasu. Cieszy także coraz większa popularność zawodów.  Stowarzyszenie Rodziców „Na Fali” liczy na to, że w przyszłym roku zawody “Ojcowie na start” znów wystartują i już dziś na nie zapraszają. A wszystkim uczestnikom wyścigu dziękują za udział i dobry start.

Tak duże przedsięwzięcie, jakim był rowerowy wyścig „Ojcowie na start” nie  odbyłoby się tak sprawnie gdyby nie zaangażowani rodzice z Przedszkola i Szkoły żeńskiej „Promienie” z Nadarzyna, oraz Szkoły męskiej „Azymut” z Pruszkowa zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Na Fali”. Pomagali też sponsorzy -  Fundacja PZU, Alior Bank oraz fundatorzy nagród.

Podziękowania należą się także mediom za pomoc w promocji wyścigu, oraz Ambasadorom „Ojców na start”. W tym roku tę rolę podjęli dziennikarze, którzy poparli ideę promocji ojcostwa i aktywnego rodzinnego spędzania czasu. A byli to: red. Krzysztof Skórzyński z TVN, red. Krzysztof Ziemiec i red. Tomasz Wolny z TVP.

Patronat medialny nad wyścigiem objęli: w rodzinie.pl, Dziecko w Warszawie, Tato.net oraz Związek Dużych Rodzin 3+.

Do zobaczenia w kolejnej edycji wyścigu „Ojcowie na start”!

TEKST: Kaja Małecka-Kotlarz, ZDJĘCIA: Bogdan Okupny