ŚWIĘTO AZYMUTU 2013

Swięto Azymutu – nasze wspólne święto.

W planach wyścig rowerowy Ojcowie na Start i inne atrakcje. Zachęcamy do włączenia się w przygotowania. Osoba do kontaktu: Piotr Szular. Święto ma w tym roku wyjątkowo otwarty charakter. Bardzo cieszy, że wszyscy ze zrozumieniem podchodzą do tego pomysłu, bo przecież zależy nam, by „zarazić” azymutową atmosferą najbliższą okolicę naszej szkoły i zachęcić nowe rodziny do dołączenia.

OJCOWIE NA START

Już 8 czerwca, w Pruszkowie, odbędzie się wyścig rowerowy przeznaczony dla ojców wraz z dziećmi. Choć w rywalizacji sportowej wezmą udział przede wszystkim oni, to impreza skierowana jest dla całych rodzin.

ojcowie na start plakat lekkiq-B A4-II nettoWyścig rowerowy odbędzie się w różnych kategoriach wiekowych, a do stworzenia drużyny wystarczy jeden rodzic i jedno dziecko. Impreza będzie miała miejsce w Pruszkowie, w Parku Mazowsze, 8 czerwca od godziny 11.00. Rejestracja uczestników rozpocznie się od godziny 10:00.

Rywalizacja na trasie o długości 7,5 km, będzie poprowadzona ścieżkami w Parku Mazowsze. Dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników przewidziane są nagrody.

Organizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miasta Pruszkowa oraz Stowarzyszenie Rodziców Przedszkola i Szkoły Promienie oraz Szkoły Azymut „Na fali”. – Jak pokazują badania, dzieci przebywają znacznie więcej czasu z mamą niż z tatą. Tymczasem czas spędzony z ojcem jest dla dziecka niezwykle ważny, szczególnie gdy związany jest ze sportową rywalizacją. Dzięki niej dziecko kształtuje nie tylko charakter, lecz także silną i dobrą więź z ojcem – mówi Wincenty Pipka Dyrektor Szkoły Azymut w Pruszkowie.

Twórcy imprezy podkreślają, że jej celem jest właśnie zachęcenie ojców do aktywnego spędzania czasu z dziećmi.

Po zakończeniu wyścigu odbędzie się rodzinny piknik na terenie Parku Mazowsze. W trakcie pikniku odbędzie się debata na temat ojcostwa.

PROSBA O WSPARCIE WYDARZENIA

Chcemy, aby każdy uczestnik otrzymał choćby skromną nagrodę (chłopcy i dziewczynki w wieku przedszkolno-szkolnym) .

Stąd ogromna prośba, aby przejrzeć różne rzeczy w domu i pomyśleć co można oddać (rzeczy muszą być nowe):
- gadżety reklamowe z firm (kubki, koszulki, smycze itd.)
- zdublowane, nietrafione prezenty (książki, zabawki itd.)
- jedzenie (batony, żelki)

Rzeczy można przekazywać do Pauliny Borek i Magdy Sidor.