TEREN ZIELONY

2013/14 Promienie

Odezwa sekcji ogrodowej 18.09.2013
Szybkimi krokami zbliża się do nas jesień i czas przydomowych, ogrodowych remanentów: przesadzeń, dosadzeń, rozsadzeń, zmian koncepcji…
Chcielibyśmy wykorzystać ten czas do wykonania w Promieniach nowych nasadzeń, aby wokół naszej szkoły było coraz ładniej i przyjemniej.
Chętnie przyjmiemy krzewy i drzewka, które nie mieszczą się w Waszych ogrodach. Np. wzdłuż ogrodzenia chcemy przedłużyć i zagęścić szpaler derenia.
Marzeniem naszym jest także ubogacenie placu zabaw i terenu w elementy małej architektury ogrodowej: domki dla dzieci, altanki, ławki, różane pergole… Piękne i radosne otoczenie sprawia, ze duch rośnie i stajemy się lepsi.

Wszystkie osoby, które chciałyby zaofiarować rośliny lub wesprzeć projekt własną pracą proszone są o kontakt.

Sadzimy drzewka wokół Promieni 19.10.2013

W ostatnią sobotę grupa rodziców i dzieci sadziła drzewa i krzewy. Dzięki ich pracy Promienie poniedziałkowe są jeszcze bardziej promienne niż te piątkowe. Świerk serbski czeka już na bożonarodzeniowe ozdoby, a reszta roślin- na wiosenne słonce, aby nam się pokazać w pełnej krasie.

Ale to nie koniec! Sekcja ogrodowa już myśli o temacie płotu przy parkingu, placu zabaw. Czekamy na osoby, które chcą wesprzeć darowizną finansową, materiałów czy pracą własną ten projekt.

Galeria zdjęć autorstwa Piotra Bartnika dostępna jest tutaj>>>

Jesienne plany: MUR WOKół PROMIENI 28.10.2013

mur-sekcja ogrodowaChcielibyśmy jeszcze w tym roku dokończyć malowanie muru przy placu zabaw oraz przy parkingu na kolor zielony – taki jak po lewej stronie, co poprawiłoby estetykę otoczenia Promieni. Jest to ok 500 m2 powierzchni do oczyszczenia ze starej farby, zagruntowania oraz pomalowania farbą fasadową. Otrzymaliśmy na ten cel 1 dużą darowiznę 2000,- co z grubsza powinno pokryć koszty materiałów.

Pozostaje kwestia wykonania tej pracy. Czasu jest mało (zima tuż), a pracy sporo.

Opcje są 2 : albo wykonanie tej pracy siłami własnymi rodziców albo zlecenie jej odpłatnie. W ofercie najbardziej korzystnej cenowo opcja 2 będzie kosztowała 1000,-.
Jako, że czas nagli prosimy o pilny kontakt wszystkie osoby, którym zależy na poprawie estetyki wokół Promieni o pomoc przy tym temacie.

Mur pomalowany! 08.11.2013r.

Za oknem szaro, a mur wokół Promieni jeszcze bardziej zielony :)

Dzięki Waszej ofiarności i sprawnej pracy Pawła Filipiaka prace związane z pomalowaniem muru już zakończone. Na zdjęciach w galerii tutaj i codziennie w Promieniach możecie oglądać efekty.

Jeśli ktoś zechciałby dołożyć się do tego projektu to będziemy wdzięczni. Darowizny, nawet najdrobniejsze, można przekazać do Krzysztofa Tyralika lub Bartka Parczyńskiego. Mamy długą listę kolejnych propozycji do wdrożenia.

osoba do kontaktu: bparczynski@gmail.com