WOLONTARIAT RODZINNY

2014/15

Jakiś czas temu w naszej szkole powstała inicjatywa, żeby aktywniej działać na rzecz innych osób potrzebujących pomocy w ramach wolontariatu, który jest elementem wychowawczym naszej szkoły. Obecnie mamy okazję, by włączyć się w pomoc dla pobliskiego Domu Dziecka w Walendowie (gm. Nadarzyn). Promieniowe mamy są w kontakcie z siostrami Matki Bożej Miłosierdzia, które prowadzą placówkę, poznały jej ogromne potrzeby i przecierają szlaki dla pracy w ramach wolontariatu rodzinnego.

Już teraz możemy pomóc dzieciom z Walendowa poprzez zbiórkę darów. Zbiórka trwa do 31 marca a 1 kwietnia zgromadzone dary zostaną przekazane do Walendowa.
OSOBY DO KONTAKTU: Grażyna Chibowska, Joanna Januszewka.

Więcej o możliwych formach pomocy:

Siostry najbardziej ucieszyłyby się z pomocy przy dzieciach (najbardziej przy odrabianiu lekcji) w ramach wolontariatu. Mówią, że najcenniejszy byłby dla tych dzieci czas z nimi spędzony, czy to w formie nauki, odrabianek, czy też zabawy lub gier.

Osoby koordynujące:

Grażynka Chibowska tel.: 500 116 371

Asia Januszewska tel.: 500 211 561

strona sióstr : www.faustyna.pl/zmbm/walendow

2013/14

W naszej szkole powstała inicjatywa, żeby aktywniej działać na rzecz innych osób potrzebujących pomocy . Okres Wielkiego Postu jest też dobrą okazją żeby pomysły zamienić w konkretne działania.
Chcielibyśmy zainspirować Państwa ideą Wolontariatu Rodzinnego, który planujemy (z rozmów kuluarowych wynika że zainteresowanie jest duże :J) wcielić w naszej szkole w życie .
Celem jest zaangażowanie całych rodzin we wspólne działania wolontariackie. Wolontariat Rodzinny, podobnie jak każda inna forma wolontariatu, opiera się na chęci zrobienia czegoś dobrego dla innych.
Wolontariat wykonywany całymi rodzinami jest jednak szczególną formą wolontariatu – daje rodzinom poczucie celu i przynależności, tworzy szczególne więzi między członkami rodziny, wzmacnia poczucie wspólnoty, tworzy pozytywne wzorce dla dzieci, pomaga rodzinom poznać ich własną społeczność. Jednym słowem – wzmacnia rodzinę.
Rozwinięcie takiego programu tak , żeby przyniósł on korzyść osobom obdarowanym i nie był krótkotrwałym działaniem wymaga jednak przygotowania . O postępach i kolejnych krokach będziemy Państwa informować w miarę postępu prac.
Dziś chcemy Państwa prosić o współuczestnictwo w zorganizowaniu pomocy dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3, przy ul. Patriotów 90 w Warszawie, zajmującego się opieką nad chłopcami w wieku 15-18 lat. Potrzebne jest właściwie wszystko, a najbardziej podstawowe artykuły takie jak :
·         środki czystości ( dezodoranty, ale w sztyfcie – w innym przypadku lubią sobie poeksperymentować, mydło, płyn do kąpieli, szampon, proszek do prania – może być większe opakowanie wtedy wychowawca wydziela potrzebną ilość do prania.
·         Bielizna rozmiar L oraz skarpety rozmiar 40-42,
·         Słodycze zawsze są mile widziane.
·         Inne produkty żywnościowe – w ograniczonym zakresie tzn. wyłącznie produkty trwałe i o długim terminie przydatności do spożycia.
Zbiórka artykułów będzie się odbywać w każdej klasie (pudła kartonowe będą dostępne w czwartek) . Żeby uniknąć sytuacji, że obdarujemy ośrodek dużą ilością …np. dezodorantów w każdej klasie jest jedna osoba koordynująca zbiórkę (lista poniżej).
Będziemy wdzięczni za hojną pomoc .
Licząc na ofiarność nas wszystkich pozdrawiamy:
Monika Świderska – klasa 1
Agata Ziębacz i Magda Wiśniewska – klasa 2
Marysia Kulinczak – klasa 3
Monika May-Maciejewska- klasa 4
Grażyna Chibowska – klasa 5

Do inicjatywy dołączają także rodzice przedszkolaków, koordynuje to Justyna Martinovic. Pudło na dary jest dostępne na przedszkolnym korytarzu.