Jak wybrać odpowiedni garnitur na ślub
24 lipca 2023 By admin

Jak wybrać odpowiedni garnitur na ślub?

Wesele to świetna okazja dla mężczyzn, którzy uwielbiają elegancko wyglądać. Możliwość założenia wygodnego, lecz okazałego garnituru to z pewnością coś, co wyróżnia tę okazję. Wybór właściwego stroju na ślub oraz wesele to jednak trudne zadanie. Jaki więc garnitur kupić na tę imprezę jako pan młody, świadek, czy też gość weselny?

Jaki garnitur powinien wybrać pan młody?

Oczywiście jedno z najtrudniejszych zadań ma pan młody. To on będzie w centrum uwagi przez cały wieczór, przez co ważne jest, by dobrze się prezentował. Jeden z najczęściej popełnianych błędów to przerost formy nad treścią. Wiele osób stawia na smoking lub frak, bądź dziwną hybrydę jednego z tych strojów z garniturem. Wesele to owszem elegancka okazja, lecz nie ma potrzeby stawiania na taki rodzaj ubioru. W zupełności wystarczy dobry wieczorowy garnitur. 

Kolejna ważna kwestia to dobór właściwego rozmiaru. Garnitur powinien być idealnie skrojony pod sylwetkę pana młodego. Nie może być zbyt luźny, bądź za bardzo opinać w niektórych miejscach. Długość również to niezwykle ważna kwestia. Rękaw musi kończyć się nieco nad nadgarstkiem, a nogawki spodni mogą maksymalnie raz załamywać się na bucie. 

Garnitur dla świadka i gości — czym kierować się przy wyborze?

Goście weselni mają nieco łatwiejsze zadanie. Oczywiście wciąż warto dobrze się prezentować. Zasady są jednak dość podobne, jak w przypadku pana młodego. Wystarczy dobrze skrojony garnitur wieczorowy, by dobrze się prezentować. Są jednak wyjątki. Niektórzy mężczyźni wciąż mogą świetnie wyglądać, wybierając nieco mniej formalny garnitur. W ten sposób można nieco wyróżnić się z tłumu. Ważne jednak, by zrobić to ze smakiem. 


Niezależnie od swoich preferencji modowych, świetny garnitur można z łatwością odnaleźć na stronie: https://janachowska.pl/pan-mlody/moda-meska/garnitury.html. Tam dostępne są różnorodne garnitury, idealne na wesele, zarówno dla pana młodego, jak i zaproszonych przez niego gości. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.