21 listopada 2022 By admin

Naturalny żel do mycia twarzy 

Twarz jest naszą wizytówką. Każdy zgodzi się z tym bez względu na wszystko. Wymaga ona zatem szczególnej pielęgnacji i preparatów, które są dostosowane do typu cery, jakiej jesteśmy posiadaczkami. Odpowiednio dobrany nawilżający żel do mycia twarzy jest w stanie zadbać o naszą skórę w taki sposób, by pozbyć się niedoskonałości i sprawić, że osiągnie ona świetlisty i estetyczny wygląd. Twarz jest również bardzo delikatna, podatna na wszelkie zmiany i czynniki zewnętrzne. Należy również dostosować naturalne żele do mycia twarzy odpowiednio do pory roku i weryfikować, co nam nie służy i dlaczego. Pamiętajmy, że w razie poważniejszych problemów skórnych, należy bezwzględnie zasięgnąć porady dermatologa! Może okazać się, że ma to podłoże chorobotwórcze, albo wiążę się z alergiami. Stany zapalne skóry łatwo ulegają zaognieniu, co może prowadzić do powstawania ran, a w efekcie nieestetycznych blizn.

Jak dobrze myć twarz?

Skóra twarzy jest bardzo delikatna, zatem przy oczyszczaniu jej powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie narazić jej na kontakt z drobnoustrojami i bakteriami. Należy pamiętać o zachowaniu kilku zasad, które pomogą uchronić naszą cerę przed powstawaniem niedoskonałości. Stosując je, chronimy również przed poważnymi stanami zapalnymi, które mogą okazać się bardzo ciężkie do okiełznania.

  1. Przed rozpoczęciem oczyszczania należy bardzo dokładnie umyć ręce. Nasze dłonie mają kontakt z wieloma powierzchniami, na których znajdują się różnego rodzaju zarazki. Łatwo zatem przenieść je na twarz. 
  2. Przed rozpoczęciem oczyszczania należy delikatnie zwilżyć cerę, tak aby żel łatwiej się rozprowadzał. Mycie należy wykonywać bardzo delikatnie, unikając gwałtownego pocierania i rozciągania skóry.
  3. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy należy spłukać produkt bardzo dokładnie letnią wodą. Pozostawienie resztki kosmetyku na skórze może spowodować przesuszenie lub podrażnienie.
  4. Delikatnym, najlepiej bawełnianym ręcznikiem należy osuszyć skórę twarzy. Nie należy robić tego, gwałtownie pocierając.
  5. Wszystko należy zakończyć nałożeniem kremu nawilżającego.