Orszak Trzech Króli w Pruszkowie

Kolejny Orszak Trzech Króli za nami!

To był już drugi i jeszcze bardziej udany Orszak Trzech Króli w Pruszkowie. Pogoda nam sprzyjała i wielu uczniów i uczennic z Azymutu i Promieni dołączyło wraz z rodzicami i nauczycielami do kolorowego korowodu w kierunku stajenki betelejemskiej w centrum miasta.

Orszak w tym roku niemal podwoił liczbę uczestników z Pruszkowa i okolic, wsparły go prawie wszystkie parafie, władze miasta i powiatu. Było wesoło, kolorowo i głośno od kolęd, które starsi i młodsi z radością śpiewali w drodze i tuz przy stajence.

W tym roku wśród organizatorów nie brakowało rodziców ze Stowarzyszenia Na Fali, którzy organizowali Straż Ojcowską, część artystyczną (coraz bardziej przerażające sceny diabelskie i coraz bardziej rozśpiewane sceny anielskie), koordynowali kontakty ze szkołami i parafiami oraz czuwali nad bezpieczeństwem maszerujących.

To wspaniałe przedsięwzięcie było możliwe dzięki dyrekcji naszych szkół, naszym rodzicom i nauczycielom, którzy kontynuowali wsparcie dla pruszkowskiego Orszaku. Dlatego mocno dziękujemy wszystkim zaangażowanym, w tym w szczególności Koordynatorom głównym i Koordynatorom technicznym, straży ojcowskiej i damom dworu, którzy dzielnie pilnowali by, żadna z małych dwórek czy młodych rycerzy nie zagubiła się w tłumie.

Cieszy też, że dwórki i rycerze w zielonych barwach z Azji tak licznie ruszyli pod opieką straży ojcowskiej do stajenki. Pomimo diabelskich ataków i kuszenia Ewy z jabłkami na szczęście i w tym roku anioły bez trudu pokonały czarną hordę.

Na koniec na wszystkich uczestników czekała gorąca strawa i smaczne pączki bez liku.

Już teraz zapraszamy na kolejny Orszak za rok!

Zdjęcia z Oraszaku można obejrzeć w Gościu Niedzielnym: http://warszawa.gosc.pl/gal/spis/4428709.Dobro-zwyciezylo-wPruszkowie http://warszawa.gosc.pl/gal/spis/4421051.Poklonili-sie-Dzieciatku-wPruszkowie http://warszawa.gosc.pl/doc/4420870.Pruszkow-Poklon-czterech-parafii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.